Doğum günü kutlaması için İstanbul’un en iyi meyhanesi

Doğum günlerini neden kutlarız ve neden önemlidir? Doğum gününün tarihini ve doğum günlerinin neden özel olduğunu keşfetmek için okumaya devam edin.

Ayrıca okumaya devam ettiğiniz zaman İstanbul’da doğum günü nasıl kutlanır, nerede kutlanır diye merak edenler için de önerilerimiz olacaktır, sakın kaçırmayın.

Meyhanede Dans Keyfi

Meyhanede Dans Keyfi

Doğum günü ne günüdür?

Birinin doğum günü veya doğum yıldönümü olarak belirlenen ve nüfus kaydında da bulunan gün doğum günüdür.

Basitçe söylemek gerekirse, doğum günü, bir kişinin doğumunu yıllık olarak kutlamasıdır. Bir kişinin hayatının yıllık kutlamasıdır, bu kutlamada kişinin yeni yaşına girişini kutlarız.

ama neden doğum günlerini kutlarız? Her yıl hatırladığımız özel günler olduğu için yapıyoruz.

 

Doğum günü neden kutlanır?

Doğmuş bir kişinin hayatını hatırlamak ve takdir etmek için doğum günlerini kutlarız. Doğum günleri, birinin hayatını kutlamakla ilgilidir. Hediye almak veya aile ve arkadaşlar için bir parti vermekle ilgili değildir. Aksine, bir kişinin hayatını kutlamakla ilgilidir. Doğum günleri hayatı tüm harika yönleriyle anar ve onu daha özel kılar.

Doğum günleri önemlidir çünkü bize hayatta olduğumuzu ve yaşayacak bir yılımız daha olduğunu hatırlatırlar. Ayrıca doğum günleri, hayatta sahip olduklarımızı takdir etmemize yardımcı olur: iş, aile, arkadaşlar vb. gibi şeyler herkes için önemlidir.

Bunu, bize neşe getiren bir şeyi kutlamak eğlenceli olduğu için yapıyoruz ve insanlar doğum günlerini, hayatı takdir etmek için bir şans olduğu için kutluyorlar.

Doğum günlerini dikkatle gözlemlerseniz birçok nedenden dolayı hayatımızın en özel günlerinden biridir. Pek çok insan doğum günlerini, ister beş ister elli, hayatlarının ve bu yaşamda yer alan insanların değerini bilmeleri gerektiğini hatırlattığı için kutlar.

Doğum Günü Pastası

Doğum Günü Pastası

Doğum günü kutlaması nereden geliyor?

Doğum günlerinin kökeni belirsizdir ve insanların doğum günlerini ne zaman kutlamaya başladığına dair ‘kesin’ bir cevap yoktur. İnsanlar farklı kültürlerde eski zamanlarda doğum günlerini kutlamaya başladılar, ancak bununla ilgili sadece birkaç açıklama var.

Antik Yunan ve Roma’da doğum günleri önemli bir sosyal olaydı ve doğum günleri aynı nedenle bugün hala önemlidir: Bir kişinin fiziksel varoluşundan duyduğu sevinci ifade etmek.

Bugün doğum günü partilerini ve hediyelerini almakla kutluyoruz. Bunlar, mutluluğumuza katkıda bulunan insanlara sevgimizi ve minnettarlığımızı ifade etme yollarımızdır. Ayrıca, eski çağlarda olduğundan daha sofistike sosyal ritüellerimiz var.

Ama iyi yapmaya devam ettikleri bir şey var: Bir insanın yaşamaya başladığı günü, her doğum gününe özgü özel bir şekilde kutlamak için bizi arkadaşlarımızla ve sevdiklerimizle bir araya getirmek.

Doğum gününü kim icat etti?

Doğum günü partileri, insanların doğum günü için ilk kutlama tarihini MÖ 700’de yaptıkları eski Roma’ya kadar uzanır. Kaydedilen en eski doğum günü partisi İncil’de geçer. Eski Ahit’te Yaratılış’ta, Joseph’in doğum gününü kutlamak için bir parti düzenlediği Mısır Firavunu’nu anlatır.

 

Doğum gününde ne yapılır?

Özel gününü yani doğum gününü kutlayan kişiye genellikle doğum günün kutlu olsun şarkısını söyleriz. Bu şarkılardan birkaçını aşağıda sizler için yazacağım. Ayrıca o kişiye hediye veriyoruz ve pastalarına mum koyuyoruz.  Bunlar doğum günlerinde yapılan etkinliklerden sadece birkaçı.

 

Doğum Günü Hediyesi

Doğum Günü Hediyesi

Doğum günü partisinde neden pasta kesilir?

Doğum günü kutlamaları genellikle bir parti ile kutlanırken yiyecek ve içecek gerektirir. “Pastasız parti sadece toplantıdır” diye bir söz vardır ~ Julie Child.

 

Doğum günlerini pasta ile kutlarız çünkü doğum günü geleneklerinin en lezzetlisi ve sevilenidir.

 

Klasik Roma kültüründe doğum günü, düğün gibi özel kutlamalarda pasta ikram edilirdi. Bunlar bugün gördüğümüz özenli pastalar değildi. Bunun yerine un ve fındık, maya ve baldan yapılmış düz halkalardı. Zaman geçtikçe, doğum günü pastaları daha çok zenginler için bir gelenek haline geldi ve Sanayi Devrimi sonrasına kadar genel nüfus genelinde yaygın değildi.

 

Doğum günü mumları, doğum günü pastası için önemli bir gelenektir. Özellikle çocuklar için, var oldukları her yılı bir mum işaretler. Yetişkinler için herhangi bir miktarda doğum günü mumu kabul edilebilir. Özellikle sayı şeklindeki mumlar, çok miktarda mum gerekmeden bir yaşı göstermenin popüler bir yoludur.

 

Mumları söndürmek, doğum günü olan kişinin bir dilek tutma zamanı olarak düşünülür. Bu genellikle popüler şarkının “Mutlu Yıllar Sana” şarkısını söylemesini takip eder.

Pasta Mumu üflemek

Pasta Mumu üflemek

Doğum günü ne zaman kutlanır?

Doğum gününü önce mi yoksa sonra mı kutlamak daha iyi? Çoğu kültür, doğum gününü erken kutlamanın kötü şans ve talihsizlik getirdiğine inanır. Batıl inançlarınız varsa, doğum gününüzü o gün veya sonrasında kutlayın. Yazılmamış ama bir kural haline gelmiş olan zaman dilimi de böyledir: Bir doğum günü, fiili tarihten önceki hafta içinde ve sonraki hafta içinde kutlanabilir. Bu, partilere ve akşam yemeklerine sığacak iki haftalık bir zaman dilimidir.

 

Doğum gününü kim kutlar?

Bir kişinin doğum gününü hem kendisi parti vererek kutlayabilir, hem de başkası bir sevdiğinin doğum gününü sürpriz bir şekilde kutlayabilir.

 

Doğum Günü Süprizi

Doğum Günü Süprizi

Doğum gününde hangi şarkılar çalar?

 

  • The Beatles’tan ‘Birthday’
  • Stevie Wonder’dan ‘Happy Birthday’
  • 50 Cent’ten ‘In Da Club’
  • Leslie Gore’dan ‘It’s My Party’
  • Altered Images’dan ‘Happy Birthday’
  • Destiny’s Child’dan ‘Birthday’.
  • Twista’dan ‘Birthday’
  • ‘Weird’ Al Yankovic’ten ‘Happy Birthday’
Doğum Günü Partisi

Doğum Günü Partisi

Doğum günü nerede kutlanır?

Çoğu zaman insanlar doğum günlerini kutlamak için başka ülke ve şehirlere giderler ve İstanbul da bir istisna değildir. Doğum gününüzü kutlamak istiyorsanız, İstanbul’u ziyaret etmenizi öneririz ve bugünü nasıl ve nerede geçirebileceğinizi anlatacağız.

 

İstanbul’da doğum günü kutlaması için neresi uygun?

İstanbul’da doğum gününüzü kutlayacak birçok yer vardır. Restoranlar, gece kulüpleri, meyhaneler, sahil kenarı vb.

Ancak bu yazıda sizi heyecanlandıracağını düşündüğümüz bir önerimiz olacak.

Önermek istediğimiz mekanın adı I.land meyhane, İstanbul’un en iyi meyhanelerinden olan I.Land meyhane gelen herkesin zevkine uyacak bir şekilde tasarlanmıştır. I.Land meyhane Beşiktaş’ın göz bebeği olan Etiler mahallesinde. I.Land meyhane haftanın beş günü canlı müzşk veya yeni nesil meyhane konseptiyle eğlencenin dibine vurmanızı sağlayacak türden bir meyhanedir. Zengin menüsü ve özel olarak İstanbul’un en iyi Barman’lerinden oluşan bar ve kokteyl menüsüyle de kendisiden söz ettiren bu meyhane yaklaşık 200 kişilik bir alana sahiptir.

Eğer siz de doğum gününüzü I.Land meyhanede kutlamak isterseniz bunu bilmeniz gerekiyor ki I.Land meyhane istediğiniz herşeyi yani süslemeden çzel bir yiyeceğe kadar her şeyi yerine getirmeye hazırdır.

I.Land meyhanenin programlarından haberdar olmak için Instagram sayfasını takip etmeyi unutmayın.

https://www.instagram.com/ilandrestaurant

I.Land meyhanede sürpriz doğum günü partisi

Eğer siz de sevdiğiniz birinin doğum gününü sürpriz bir şekilde kutlamayı düşünüyorsanız, I.Land meyhane harika bir seçenek. I.Land meyhanede canlı müzikler genellikle iki bölümden oluşmakta sizde doğum günü pastasını o aralıkta sürpriz yapacağınız kişinin önüne getirtebilir ve sürpriz doğum günü kutlamasını tamamlayabilirsiniz.

Eğer hemen doğum günü kutlaması için rezervasyon yapmak istiyorsanız tıklayın.

 

Ayrıca eğer bizim size ulaşmamızı istiyorsanız lütfen rezervasyon formunu doldurun.

 

Doğum günü için en hareketli şarkılar hangileridir?

The Beatles'tan 'Birthday' Destiny's Child'dan 'Birthday' 'Weird' Al Yankovic'ten 'Happy Birthday'

I.Land Etiler doğum günü için kaç kişilik kapasitesi var?

Normalde eğer salonu kapatmak isterseniz, önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Bu durumda 200’e yakın kapasitesi vardır.

I.Land Etiler’de doğum günü kutlaması için fix menü tercih edebilir miyiz?

Tabii, I.Land Etiler’de konuklarımıza her türlü hizmeti sağlayabiliyoruz.


219 views

yorumlar

bg-testimonial-1 image
0 0 oylar
makale puanlama
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Yorumlar
بازخورد (Feedback) های اینلاین
Tüm yorumları görüntüle

Herhangi bir sorunuz var mı?

Bize ulaşmak için tıklayın!

İletişim