I Land Etiler meyhane İstanbul’un en iyi meyhanesi 2023

I Land Etiler meyhane İstanbul’un en iyi meyhanesi olmaya aday olduğundan bu yazımızda size tanıtmak istiyoruz.

İstanbul meyhaneleri bugünlerde ünlü olduğu gibi, Osmanlı döneminde de meyhane kültürüyle ünlüydü.

İstanbul’da her 10 kişiden birinin yabancı vatandaş olduğunu ve Osmanlı’nın çok uluslu bir devlet olduğunu düşünürsek meyhaneye farklı milletlerden insanların buluşup güzel vakit geçirdikleri bir yer diyebiliriz.

Beyoğlu, Balat ve Kadıköy gibi Yahudilerin, Rumların ve Türklerin bir arada yaşadığı semtler İstanbul’un kozmopolit yapısını en iyi şekilde yansıtan bu mahalleler, meyhaneleriyle de ünlüdür.

 

Osmanlı İstanbul’unda başlayan meyhane kültürü günümüzde de yaşatılmakta ve insanlar meyhanelerde rakı içerek hayatlarındaki zorluk ve sıkıntılardan kurtulmayı başarmaktadır. 

İstanbul'un En Iyi Meyhsnesi

İstanbul’un En Iyi Meyhsnesi

 

Beşiktaş’ta I Land meyhane keyfi

İstanbul’da gezmek için bir gününüz varsa, Beşiktaş bölgesini tercih edebilirsiniz.

Günün ilk saatlerinden itibaren başlayabileceğiniz bu geziyi Dolmabahçe sarayını gezerek başlayabilirsiniz. 

İstanbul, Beşiktaş Ilçesi

İstanbul, Beşiktaş Ilçesi

 

Dolmabahçe sarayı 

Dolmabahçe Sarayı’nın bulunduğu bölge, antik çağlardan beri doğal bir liman işlevi görmüş bir koydur. Fatih Sultan Mehmed’in gemilerini Haliç’e indirmek için buradan tahta bir rampaya çektirdiği sanılmaktadır. Osmanlı donanması körfeze demir atar ve burada deniz törenleri yapılırdı. 17. yüzyıldan itibaren doldurulan koya Dolmabahçe adı verilmiş ve Saray Bahçesi olarak kullanılmıştır. 19. yüzyıldan önce külliyedeki tüm yapılar “Beşiktaş Yalısı” olarak adlandırılıyordu. Bu sarayı gezdikten sonra Bebek Parkında kendinize bir bardak çay ve leziz bir simit ısmarlayabilirsiniz.

Dolmabahçe Sarayı Beşiktaş

Dolmabahçe Sarayı Beşiktaş

 

Bebek Parkı

Şu anda park olarak hizmet vermekte olan Bebek parkı, 18. yüzyılda Hümayunabad sarayı parkıymış ancak 2. meşrutiyet döneminden sonra halkın kullanımına açılmış olan bu park İstanbul’un temiz havasını solumak için güzel bir seçenek olacaktır.

Bebek Parkı

Bebek Parkı

Ortaköy sahili

Beşiktaş’a gelmişken Ortaköy sahilinde yürümemek olur mu?

Ortaköy Avrupa yakasında Boğaziçi kıyısında yer almakta. Günlük hayatın koşuşturmacasının yanı sıra, bu samimi mahalleye gelmek için birçok iyi neden var. Güzel Ortaköy Camii’yi görmek için herhangi bir Ortaköy fotoğrafına bakın; yakın zamanda büyük yenileme çalışmalarından geçen, deniz kıyısındaki neo-Barok bir bina.

Ortaköy Sahili

Ortaköy Sahili

Akmerkez alışveriş merkezi

Beşiktaş’taki en iyi ve en büyük alışveriş merkezi olan Akmerkez AVM ünlülerin her zaman akın ettiği bir yerdir. Hem ünlü sanatçıları görmek hem alışverişin tadını çıkarmak için harika bir seçenektir.

Alışveriş yaptınız şimdi harika bir gece yaşamak istiyor olabilirsiniz.

Akmerkez Avm

Akmerkez Avm

İstanbul’da hangi mahallelerde meyhane vardır?

Beşiktaş en başta olmak üzere, Kadıköy, Beyoğlu ve Bostancı gibi ünlü bölgelerde daha çok meyhane bulabilirsiniz.

 

İstanbul’un en iyi meyhanesi hangisi?

Yukarıda Beşiktaş’ın gezilecek yerleri tanıttığımız için şimdi de yine Beşiktaş, Etiler mahallesinde yer almakta olan I Land Bar & Restaurant’ı size tanıtmk istiyoruz.

I Land 1000 metrekarelik bir alanı kaplayan büyük bir restoran, Bar, Kafe, Restoran, Meyhane ve club bölümlerinden oluşan I Land’de her türlü eğlencenin tadına varabileceksiniz.

Mehmet Erdem

Mehmet Erdem

I Land Etiler meyhane

I Land etiler Meyhane, İstanbul’da son bir yılda açılan yeni nesil meyhanelerden biridir.

 

I Land Etiler Meyhane, Etiler mahallesinde Nusr et’in tam karşısında yer almaktadır. 2021 yılında kurulan bu restoranın meyhane bölümü, kısa sürede şehirde üne kavuşmuş görünüyor.

 

Müşteri memnuniyeti puanlarının yüksek olmasıyla dikkat çeken bu meyhane hakkında çok olumlu izlenimler edineceksiniz. (özellikle yerel yemek forumlarında) Lezzetli mezeleri ve hoş ve samimi ortamı olan bu meyhaneyi deneyebilirsiniz.

 

I Land’de kimler sahneye çıkıyor?

İlyas Yalçıntaş, Mehmet Erdem, Deniz Seki, İrem Derici, Devran İskender, Yansı ve birçok değerli sanatçının sahne aldığı I Land Etiler meyhanesinde gelecek haftalarda Fettah Can, Rafet El Roman ve pek çok değerli sanatçımız sahneye çıkacak ve değerli konuklarımıza eğlenceli ve unutulmaz bir gece yaşatmaya çalışacaklar.

I Land Etiler meyhanesinin programlarını takip etmek için Instagram sayfamızı takip edin.

I Land istanbul meyhanesi kapasitesi

I Land Etiler meyhane bölümünde 200 kişilik kapasite var.

 

I Land Etiler meyhane menüsü 

I Land meyhanede hangi programda olduğunuza bağlı olarak hem fix menü olarak hem de alakart menü olarak hizmet veriyor. Restoran ve meyhane menüsünü incelemek için tıklayın.

I Land geniş yelpazeli bir menüye sahip olduğundan steakten kebaba kadar, fast food’dan makarnaya kadar her türlü damak tadınıza hitap edecektir. Ayrıca meyhane menüsünde pek çok alkollü içeceğin bulunduğu menümüzde ye, iç, eğlen sloganına yakışır hizmet vermeye çalışıyoruz.

 

I Land Etiler meyhanesi fix menüsünde neler var?

Fix menümüz beş bölümden oluşmakta dır, 1. Mezelerde, Peynir kavun, Deniz Börülcesi, Grit Ezme, Haydari, Çiğ Köfte, Ezme ve Şaksuka, 2. Ara sıcaklarda, Pazı Sarma ve Sucuk Topları, 3. Ana Yemekelerde, I Land Kebap, Izgara köfte, Tavuk Izgara, Levrek, 4.Tatlı olarak meyve tabağı sunuyoruz. Ayrıca 4. Alkollü İçeceklerde 2 kişiye 35’lik Rakı, 3 kişiye 50’lik Rakı, 4 kişiye 70’lik Rakı veya 2 kişiye 1 şişe şarap / kişi başı 3 adet bira sunmaktayız.

İlaveten extra olarak ne isterseniz sipariş verebilirsiniz.

Rezervasyon için hem WhatsApp üzerinden hem de rezervasyon formu doldurarak başvurabilirsiniz.

 

I Land etiler meyhanesi kaç metrekare?

I land meyhane 1000 metrekarelik bir alanda yer almaktadır.

I Land Etiler meyhanesi fix menü mü, alakart mı?

Gecenin programına bağlı olarak hem fix menü hem alakart menü olarak hizmet vermekteyiz.


37 views

yorumlar

bg-testimonial-1 image
0 0 oylar
makale puanlama
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Yorumlar
بازخورد (Feedback) های اینلاین
Tüm yorumları görüntüle

Herhangi bir sorunuz var mı?

Bize ulaşmak için tıklayın!

İletişim