Toplantı yapmak için İstanbul’un en iyi restoranı

Sunumunuzu hazırladınız, konuşmanızın provasını yaptınız ve potansiyel müşterileriniz hakkında araştırma yaptınız. Ancak, iş toplantınızı güzelleştiren veya bozan tek bir şey var: toplantı alanı.

İster potansiyel müşterilerle ilk kez tanışıyor, ister bir anlaşmayı kapatıyor olun, bir iş toplantısı için doğru yeri seçmek, en iyi izlenimi yaratmak için çok önemlidir.

Iland Restoranda Toplantı

Iland Restoranda Toplantı

Toplantı alanı özellikleri

İş dünyasında önemli olan bir toplantının yerini seçmektir.

 

Doğru mekan, tüm tarafların rahat olmasını ve toplantının hedeflerine ulaşmasını sağlar. Yanlış mekan strese, rahatsızlığa, açlığa ve zayıf karar vermeye neden olabilir.

 

Bir müşterinin size bir şey sattığını hayal edin, ancak söylediklerinin hiçbirini duyamıyorsunuz. Kargaşa var; kalabalık gürültülü; ve menü korkunç, sizi aç ve huysuz bırakıyor.

 

İş dünyasında dört çeşit toplantı vardır, her biri için farklı bir ambiyans gerekebilir.

 

Toplantı türleri

 

 1. Sözleşmeyi kesinleştirme

Bir sözleşmeyi kesinleştirmek için, sessiz bir ambiyansa sahip etkileyici bir restoran arayın. Yapabileceğiniz en büyük hata, birbirine çok yakın masaları olan gürültülü bir restoran seçmektir.

Potansiyel müşterinizin size karşı tamamen dürüst olabileceği ve şartları müzakere ederken dürüst olabileceğiniz samimi bir ortam istiyorsunuz. Gürültülü olduğunda, potansiyel müşterinizin ne dediğini duyamayabilir ve tam olarak dinleyemeyebilirsiniz. Masalar birbirine çok yakınsa, potansiyel müşteriniz başkalarının sizi dinlediğinden korkabilir ve bu, konuşmayı dürüstlüğe açmaz.

Ayrıca kaliteli yemekleri, kusursuz hizmeti ve uzun bir yemeği olan bir restoran istemelisiniz, böylece anlaşmayı yapmak için bolca zamanınız olacak. Bütçeniz varsa, üç kurslu ve şarap garsonlu bir yeri seçin.

İlk kurs ilişki kurmaya yöneliktir; ikincisi, anlaşmayı kapatmak ve işi doğrudan istemek. Daha ince noktaları çözmek için son rotayı tercih edin. İş gerçekleşmiyorsa, nedenini ortaya çıkarmak için son kursu kullanın.

I Land Restoranda Sözleşme Imzalamak

I Land Restoranda Sözleşme Imzalamak

 1. Ağ oluşturma

Ağ oluşturma, yönlendirmeler için harikadır ve mükemmel bir akşam üstü aktivitesidir. Yerinizi akıllıca seçin. Meslektaşınızın mali durumunu bilmediğiniz için, her zaman hem kendiniz hem de ağ kurma grubunuz arasında bir yer seçin. Makul fiyat noktalarında birkaç restoran seçin ve daha pahalı bir yemeği karşılayamayacakları durumda seçmelerine izin verin.

Yeni iş arkadaşınızın da, özellikle yeni tanıştığınız için farkında olmadığınız beslenme kısıtlamaları olabilir. Seçim yapmalarına izin vermek, topu kendi sahalarına koyar.

Her zaman iş arkadaşınızın bir ağ oluşturma ortağında ne aradığını belirlemek için bir hedefiniz olsun ve takip etmeyi unutmayın.

I Land Restoranda Toplantı Konuşması

I Land Restoranda Toplantı Konuşması

 1. Ekip oluşturma

Güçlü bir ekip için yöneticiler, ekiplerini ayda en az bir kez mutlu saatler veya yemek için dışarı çıkarmalıdır. Ekibin yakınlık kurması, yöneticilerini daha iyi tanıması için önünü açar ve tabii ki herkes bedava içki ve yemeği sever. Bütçe kısıtlamaları nedeniyle bu en kolay görev olmayabilir, ancak yapılması gerekir.

En iyi ortamlar, personel arasında kardeşliği teşvik eden ve faaliyetleri içerebilen ortamlardır – muhtemelen yürüme mesafesinde masa oyunları olan yerel bir restoran/bar, mutlu saatler fiyatlandırması ve çalışanlarınızın stres atmasına olanak tanıyan bir yer olmalı.

I Land Restoranda Grup Toplantı

I Land Restoranda Grup Toplantı

 1. Yüz yüze (iki kişilik)

Bir astla yemek yemek için buluşmak ya çok eğlenceli olabilir ya da geri bildirim ve sıkıcı gevezelik için korkunç bir an olabilir. Bu, çalışanınızı daha iyi tanımanız için bir fırsattır, bu nedenle bütçe dahilinde ve makul bir mesafede olduğu sürece ondan restoranı seçmesini isteyin.

Aşırı bir şey seçerlerse, astınıza mümkün olan birkaç seçenek sunun ve onlara bu seçenekleri neden verdiğinizi bilmesini sağlayın. Her zaman, elbette, yüz yüze toplantıda bir hedefinizin olması faydalıdır.

Iki Kişilik Toplantı

Iki Kişilik Toplantı

Toplantı alanları nasıl olmalı?

Toplantı alanları, görüşme sırasında her ikinizin de rahat olması için potansiyel müşterinizin ve sizin tercihlerinize uygun olmalıdır. Ayrıca sizi ve firmanızın markasını en iyi şekilde temsil etmelidirler.

 

Kafe ve restoranlar, sıcak aydınlatmaları ve günümüze uygun iç mekanları ile toplantılar için rahat bir ortam ve konukların tadını çıkarabilecekleri lezzetli içecekler sunar.

 

Gürültü sorun olabilir, bu yüzden çok meşgul olmayan bir zaman seçin, böylece tartışmak için iyi bir yer bulabilirsiniz. Çoğu kafede ücretsiz wi-fi bulunur. Trafiğin yoğun olduğu zamanlarda satış noktaları yetersiz olabilir, bu nedenle dizüstü bilgisayarınız veya tabletinizle sunum yapmayı planlarken buna dikkat edin.

 

Bir iş toplantısı yapmak için en iyi ve en kötü yerleri not edin, böylece hedefinize ulaşabilir ve potansiyel müşterilerinizi tamamen kendinize yöneltebilirsiniz.

 

Başarılı iş görüşmelerinin hikayeleri, yetkin ve iyi düşünülmüş organizasyonlarının avantajıdır. Bazen önemli bir karar vermenin kilit anı iş tartışmaları değil, lezzetli yemekler ve potansiyel bir ortağın davet edildiği restoranın rahat iç mekanıdır.

 

Toplantı için en iyi restoran nasıl seçilmeli?

Restoran seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç noktayı sizin için seçtik. İşte o noktalar:.

 

 • Doğrulanmış seçenek

Bir iş toplantısı için bir restoranı önceden kontrol etmelisiniz.

Prestijli kurumlarda masalar önceden rezerve edilir; bu nedenle, kendinizi “kötü bir yerde” bulmamak için özen göstermeniz gerekecektir.

Ayrıca bu konuyu asistanınıza bırakıyorsanız, istediğiniz nitelikleri mutlaka kendisiyle paylaşın.

 

 • Egzotik olmasın

Klasik mutfağa sahip bir restoran seçmelisiniz – örneğin Avrupa. Özellikle iş ortağının tercihleri ​​ve zevkleri bilinmiyorsa, Asya ve Meksikalı yemekleri olan restoranları, acı soslar ve egzotik yemekleri olan yerleri asla seçmeyiniz. 

Ek olarak, sıra dışı yemekler sohbetten uzaklaşarak dikkatleri kendilerine çekebilirler, bizce sade yemekleri tercih edin.

 

 • Kusursuz hizmet

Güvenilir bir restoran seçilirse, hizmet kalitesinde herhangi bir sorun olmayacaktır.

Nazik bir yaklaşımın, nezaketin ve dikkatin misafirler üzerinde olması, her zaman iyi bir izlenim bıraktığını ve iş görüşmelerinin sonucunu etkilediğini hatırlamakta fayda var.

 

 • Sessiz ve sağlam

Restorandaki atmosfer, toplantinin amacına uygun olmalıdır, sağlam, sakin ve yüksek sesli müzik olmadan. 

 

 • Güvenlikli otopark

Toplantı yaptığınız iş arkadaşlarınız psikolojik olarak rahat olmalıdır. Hiçbir şey onları toplantının ana amacından uzaklaştırmamalıdır. Bu nedenle, arabasının güvenliği ile ilgili tüm riskleri ortadan kaldırmak gerekir. Restoranın güvenlikli otoparkı ve profesyonel valelerinin olması da bu durumun en büyük garantisi.

 

 • Wi-Fi’nin kullanılabilirliği

İnternet teknolojilerine bağlı olmayan modern bir iş adamı hayal etmek zor. Bu yüzden hızlı Wi-Fi başarılı iş toplantıları için gerekli bir koşuldur.

 

 • Zamanlama

Kurallara göre, iş yemekleri akşam 7 veya 8’de yapılır. Bir iş yemeği ertelenmemeli ve gece yarısına dönüşmemelidir.

Genellikle iş yemekleri iki saatten fazla sürmez

 

İyi bir toplantı/yemek masasının üç sırrı

Diyelim ki restoranın özel ofisleri ve VIP odaları yok. Bu durumda, ortak salonda doğru masayı seçmek, bir iş yemeğinde, iş görüşmelerinin etkinliği için önemli bir koşul haline gelir.

 

 • Geniş masa

Müzakerelere iki kişi dahil olsa bile masa 4 kişilik olmalı ki tabaklara ek olarak bir dizüstü bilgisayar ve kağıtlarınız kolayca sığsın.

 

 • İnsan trafiğinden uzak

Masanın salonun arka tarafında, ön kapıdan, mutfaktan ve servis personelinin ana trafik akışlarından uzakta olması daha iyidir.

 

 • iyi aydınlatma

Masanın konumu, belgeleri okuyabilmeniz ve muhatabı iyi görebilmeniz için yeterli aydınlatmaya sahip olmalıdır. Pencere kenarında bir masa en iyi seçenek olacaktır.

 

Toplantı için en iyi restoran

Peki yukarıda bahsedilen niteliklere sahip bir restoran var mı diye sormak isterseniz.

Bizim cevabımız da tabii ki var olacaktır.

Size saydığımız tüm özelliklere sahip bir restoran tanıyoruz. I.Land Etiler tam da iş toplantılarınız için mükemmel bir seçenektir.

I.Land Etiler’de rahat edeceğinize eminiz. Günümüze uygun iç dekorasyon ve aydınlatmasıyla toplantılarınız için hem ferah hem de rahat bir ortam sağlamakta.

Saat 17-20 arası sessizliği ve sakinliği ile sizi şaşırtacak bir ortama sahip olan I.Land Etiler’i tercih ettiğiniz için içinizin rahat olması toplantının başarılı geçmesine sebep olacaktır.

 

I.Land Etiler hangi hizmetleri sunuyor?

Restoran veya kafe hizmetlerinden faydalanmak için arabanızı valelerimize teslim edebileceksiniz. Valelerimizin hepsi profesyonel eğitim almıştır.

Misafirler için ücretsiz Wi-Fi, hızlıca dünya ile bağlantılı olmanızı sağlayacaktır.

Ayrıca geniş masaları ile yer sıkıntısı çekmeyeceğiniz bir toplantı geçireceğinize eminiz.

 

Kısacası iş toplantılarınız için I.Land Etiler’i seçmenizi tavsiye ederiz. Güler yüzlü personeli ve kusursuz hizmetiyle hem restorandan hem de toplantıdan memnun kalabileceksiniz.

 

Restoran ortamı ile ilgi paylaşımları incelemek istiyorsanız tıklayın.

Ayrıca sitemizden menüyü incelemek için tıklayabilirsiniz.

Ayrıca rezervasyon yaptırmak için hem whatsapp üzerinden hem rezervasyon formundan bize ulaşabilirsiniz.

I.Land’de toplantı yapmak için hangi saatleri tercih etmeliyim?

I.Land restoranda saat 17:00 - 20:00’a kadar toplantılar için en iyi saatler olabilir.

I.Land restoranda kaç kişilik toplantılar için yer var?

2-12 kişik toplantılar için I.Land restoranda rahatlıkta toplantı yapabilirsiniz.


54 views

yorumlar

bg-testimonial-1 image
0 0 oylar
makale puanlama
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Yorumlar
بازخورد (Feedback) های اینلاین
Tüm yorumları görüntüle

Herhangi bir sorunuz var mı?

Bize ulaşmak için tıklayın!

İletişim